Taśmy klejące do kartonów - klej akryl, hot-melt, solvent.

Historyczne zastosowanie taśm pakowych z klejem.

Taśmy pakowe klejące ze względu na swoje właściwości, stały się ważnym produktem w polskim e-commerce. Dziś już nikt nie wyobraża sobie pakowania paczek bez użycia taśm. Niektórzy, by przyspieszyć pracę podczas pakowania, stosują dyspensery.  Są to ręczne przyrządy do sprawnego oddzielania taśmy. Na rynku występują dyspensery pod różne szerokości rolki. Lecz nie na dyspenserach chcemy się tu skupić. 

Taśmy pakowe ostrzegawcze 48 mm.

Sklepy internetowe, aby podkreślić swoją markę, oklejają paczki taśmami z logo. Najchętniej kupowane taśmy z nadrukiem są z klejem kauczukowym o szerokości rolki 48 mm. Poza tym często dokleja się do paczki, taśmy z gotowymi, ostrzegawczymi napisami. Jedne z najbardziej popularnych to np.: "Nie rzucać" lub "Ostrożnie szkło". Mają one za zadanie ostrzec firmę przewozową, by zwróciła szczególną uwagę na transportowany towar. Lecz, czy tylko w tej branży wykorzystuje się taśmy klejące? Okazuje się, że nie! Przecież przed wielkim rozkwitem polskich sklepów w Sieci, były one niezbędne na magazynach stacjonarnych. Ogromny schowek na tyłach sklepu spożywczego, magazyn dużej sieci sklepów meblarskich, wykorzystywał do pakowania taśmy klejące.

Taśmy klejące białe, brązowe i transparentne

Taśmy pakowe do kartonów na magazyn

Taśma ostrzegawcza "nie rzucać"

Poza tym rolka taśmy była też nieodzownym elementem każdego biura czy korporacji. Zawsze trzeba było coś na szybko spiąć, połączyć. Temu zabiegowi służyły taśmy z klejem, które zawsze musiały być pod ręką sprawnej sekretarki czy handlowca. W naszych gospodarstwach domowych często używamy ich, gdy chcemy skleić kartki książki i przywrócić jej poprzedni wygląd.

Taśmy ekologiczne na papierze kraft.

Jak widać, zastosowań owych taśm jest bardzo dużo. Skoro każdy z nas potrzebuje innego rodzaju taśmy i ma swoje potrzeby, to którą wybrać? Może najlepsze będą ekologiczne, które chronią środowisko naturalne? Co ważne, wykonane są z eko papieru kraft, który ochrania naszą planetę. Poza tym użyty w niej klej, również nie jest szkodliwy dla środowiska. Więc jeżeli zależy nam na tym, by cały nasz towar został opakowany produktami bezpiecznymi dla natury, to warto "przestawić się" na taśmy papierowe.

Rodzaje taśm klejących.

W tym wpisie na blogu sklepu Kartonypl przychodzimy z pomocą w doborze taśm. Tłumaczy także, który klej jest wg. nas najbardziej wytrzymały np.: na przeprowadzki, a który wystarczy do opakowania małej paczuszki. 

Klej akryl - grubość foli 25 µm, kleistość 8 cm (metoda kulki).

Pierwszymi podstawowymi taśmami klejącymi, które przeważnie są używane w sklepach czy w domu, to taśmy na foli polipropylenowej. Mogą być one transparentne, białe lub brązowe. Użyta do ich produkcji folia wraz z naniesionym klejem akrylowym, to najtańsze rozwiązanie na rynku. Rolki tego typu występują w długość 45, 50, 54, 60, 66 yardów lub metrów bieżących. Praktycznie są one dostępne w każdym większym supermarkecie lub kiosku. Jeżeli szukamy prostych rozwiązań, to sięgnijmy po rolki w tej technologii. Sklep Kartonypl oferuje 7 rodzai taśm. Poza zwykłymi rolkami, w standardowych kolorach, jest tu też dostępna taśma bezpieczeństwa. Napis na niej zawarty "TAŚMA BEZPIECZEŃSTWA. Jeżeli taśma będzie naruszona, przesyłkę odbierasz na własną odpowiedzialność." ma za zadanie ustrzec odbierającego przesyłkę przed uszkodzoną paczką. Co ważne, każda taśma sprzedawana jest w ilości po 6 sztuk. Zakup kompletu za stosunkowo niewielkie środki, pozwala na dłuższe użytkowanie towaru. 

Taśmy do pakowania paczek transparentne

taśma brązowa do kartonów zestaw 6 sztuk

Klej hotmelt - grubość foli 41 µm, kleistość 7 cm (metoda kulki).

Taśmy samoprzylepne w technologii kleju hot-melt to jedne z najbardziej popularnych produktów na rynku logistyki. Dlaczego zyskały na swej popularności? Z ich pomocą, bez wydawania większych środków, możemy szczelnie owinąć paletę z kartonami lub przekładkami. Zabezpieczenie towaru folią stretch w połączeniu z taśmą klejącą w technologii kleju hot-melt, zapewnia wygodę pracy nawet w zimę. Do dyspozycji mamy 5 różnych taśm na stronie sklepu Kartonypl. Poza tym nasza firma specjalizuje się w doborze taśm pod wymagania klienta. Taśmy pakowe z klejem kauczukowym możemy wykonać w standardowych szerokościach tj. – 19 mm, 25 mm, 30 mm, 38 mm, 45 mm, 48 mm, 72 mm. Poza tym mamy też do dyspozycji 5 długości taśm (54 m, 60 m, 66 m, 900 m, 990 m). Stosując taśmy o długości 900 i 990 metrów, mowa jest tu o tzn. taśmach maszynowych. Wszystko zależy od naszych zapotrzebowań. 

Klej solvent - grubość foli 52 µm, kleistość 4 cm (metoda kulki).

Dużą siłę klejenia zapewniają nam taśmy z klejem solvent. Podczas użycia tych produktów możemy być spokojni o spakowany towar. Dzięki nim połączymy klapy górne i dolne nawet w 7-warstwowych kartonach o wysokiej gęstości surowca. Dodatkowym atutem taśm jest możliwość klejenia w niskich oraz wysokich temperaturach. Zastosowanie odpowiednika nośnika PVC sprawia, że taśmy są wytrzymałe, a użyty materiał (tj. folia) jest miękka i odporna na ścieranie. Dlatego, gdy ważny jest dla nas marketing i potrzebujemy rolek z nadrukiem, to stosujmy taśmy w opisywanej technice. Taśma z klejem solvent spokojnie wytrzyma długie lata w mocno niesprzyjających warunkach na tyłach magazynu. Ich kleistość tj. 4 cm (PP) oraz przyczepność do stali (7,5 N/cal) sprawiają, że taśmy przetrwają każdą przeprowadzkę. Hurtownia, która codziennie wysyła dużą ilość paczek, warto by zwróciła uwagę na to, jakie taśmy stosuje w swoim zakładzie.

 

Dobrego dnia!

 Źródło.

 

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl