Udana przeprowadzka z dobrze dobranymi produktami.

Z mieszkania do domu. Dobrze zaplanowana przeprowadzka. 

Najczęstszym powodem, dla którego rezygnujemy z mieszkania i przenosimy się do większego lokum, jest powiększająca się rodzina. Jeżeli chcemy zmienić pracę i zamieszkać w dużym mieście, to również szukamy nowych rozwiązań. Trzecim założeniem prowadzącym do wyprowadzki może być nasz komfort psychiczny. Zmieniając 40-metrowe mieszkanie na 100-metrowy dom z własnym ogrodem i nowym wnętrzem nasze życie nabiera dodatkowych barw. Cieszymy się, gdy dostajemy spadek i możemy zamieszkać w lepszych warunkach. Powyższych powodów jest dużo, dużo więcej. Łączy je jedna myśl, a mianowicie taka, że czeka nas segregacja rzeczy codziennego użytku. Musimy przemyśleć wiele kwestii związanych z przenosinami. W jaki sposób będziemy pakować ubrania, naszą biblioteczkę, meble czy nawet żyrandol? Wszystko ma tu ogromne znaczenie. Podczas planowania często okazuje się, że mamy w swojej piwniczce bardzo dużo niepotrzebnych rzeczy. W związku z tym nie ma sensu przewozić wszystkiego. Trzeba dobrze rozplanować, co jest nie potrzebne, a co może nam jeszcze posłużyć. W związku z powyższym czeka nas sporo często niechcianej pracy. Nie zniechęcajmy się, gdyż wszystko jest do zrobienia. Z każdym nowym spakowanym pudełkiem nasza przeprowadzka chyli się ku końcowi. À propos opakowań. Jakie wybrać? Opiszemy, to poniżej.

Przeprowadzkę należy dobrze rozplanować

Spraw, aby Twoja wyprowadzka była dobrą zabawą.

100, 300-metrowe biuro do przeprowadzki. 

Pisząc o prywatnych przeprowadzkach, nie można ominąć przenosin biur, sklepów, czy korporacji. Firmy rozpisujące przetarg na najlepszego towarzysza ich wyprowadzki, szukają kompleksowej oferty. Przede wszystkim firma przeprowadzkowa dobrze, aby posiadała sprawne auta i dużo ludzi do pracy. Jak to mówią, wszystkie ręce na pokład. Przy okazji sprzedawała produkty do pakowania. Poza tym, aby taka firma miała super opinię na Internecie. Wyprowadzkę 200-metrowego biura trzeba zrobić sprawnie i szybko. Często związane jest to z remontem siedziby biura. W innym wypadku producent nie może pozwolić sobie na długie przestoje, bo chce ciągle produkować swój towar. Pracodawca musi sprawnie przenieść stanowiska wszystkich działów itd. Owa przeprowadzka może trwać 1 dzień, ale i nawet 2 tygodnie. Trzeba powynosić szafy, biurka, komputery czy drukarki. Najważniejsza jest logistyka i wcześniej zakupione produkty do pakowania. Musimy zaopatrzyć się w odpowiedniej wielkości pudełka, folię stretch, folię bąbelkową. Podczas dużej przeprowadzki, ważne jest znakowanie pudełek etykietami. Firma, która wykonuje taką wyprowadzkę, powinna oznaczyć każdy karton. Pudełko, monitor z komputera musi być przypisany do biurka pracownika. Rzeczy osobiste pracowników nie mają prawa się zagubić. Kontener powinien być przypisany do biurka. W innym wypadku, nie stosując się do wyżej opisanych zasad, wprowadzony jest chaos i nieporządek. Nie można do tego doprowadzić. Dlatego oprócz sprawnej organizacji mogą pomóc nam odpowiednie pudła do archiwizacji dokumentów. Co jeszcze? Sprawdźmy to w kolejnym akapicie. 

Pakowanie dokumentów firmowych podczas przeprowadzki

Udana przeprowadzka to też oznaczanie pudeł etykietami

Zabezpieczenie korytarzy i miejsc transportu przedmiotów.

Ważnym elementem dotyczącym przeprowadzki jest oklejenie korytarzy w miejscu transportowania rzeczy. Mowa tu między innymi o zabezpieczeniu rogów ścian, często też wind w dużych wieżowcach. Co najlepiej dołożyć do ściany, aby była ona chroniona? Z pomocą przychodzą nam kątowniki z tektury o grubości ścianki do 5 mm. Produkt ten można docinać na odpowiednią długość. Kątownik łatwo się doczepia, dzięki taśmie używanej do malowania, gdyż jej klej nie zostawia stałych śladów. To samo tyczy się wind towarowych. To miejsce szczególnie narażone na zarysowania, uderzenia czy pęknięcia. Dźwig osobowy okleimy dociętymi przekładkami z tektury. Na podłogę obok wejścia do windy warto rozłożyć tekturę falistą dwuwarstwową.

Udana przeprowadzka, to oklejenie windy i korytarzy

Przeprowadzka korporacji

Kartony i pudełka do przeprowadzki. Najważniejsze cechy produktu. 

Już na samym początku trzeba znaleźć odpowiednie produkty do pakowania czy pudełka kartonowe, aby ułatwić sobie cały ten proces. Na co, trzeba zwrócić szczególną uwagę, jeżeli szukamy opakowań do przeprowadzki? Sprawdźmy poniżej:

  • Cecha 1 - wielkość pudła, czyli jego długość, szerokość oraz wysokość. Doczytajmy informacje szczegółowe na temat kartonów. Po pierwsze, czy mowa jest o wymiarach mierzonych po wewnętrznej ścianie, czy po zewnętrznej. Gdy chcemy zapakować choćby garnki o określonej wielkości, a już od dawna nie posiadamy oryginalnego pudełka na ten produkt, to w tym wypadku wymiar ma znaczenie. 
  • Cecha 2 - po drugie, jaka jest gramatura tektury. Warto wiedzieć, że im gramatura jest wyższa, tym karton jest mocniejszy. Tym samym wytrzyma większe obciążenie. Jak wiadomo, podczas segregacji pakujemy nasze pudła do oporu. 
  • Cecha 3 - ważnym elementem jest rodzaj fali. Na naszym sklepie odnajdziesz tekturę trzywarstwową lub pięciowarstwową. Wyróżniamy falę E (mikrofala), B, EB. Do przeprowadzki mieszkania lub domu polecamy wybierać opakowania z tektury EB, czyli 5-warstwowej. 
  • Cecha 4 - wystarczy nam zwykłe, brązowe opakowanie. Nie musimy zakupić białych lub kolorowych opakowań z nadrukiem. 

Jak są najbardziej popularne i wybierane opakowania do przeprowadzki? Parę z nich odnajdziemy tutaj: 

Mocne opakowania z tektury EB do wyprowadzki

Szczęśliwa rodzina, która pakuje poduszki do opakowań z tektury.

Rozciągliwa folia stretch jest niezbędna podczas wyprowadzki. 

Wynosząc z biura lub mieszkania ogromne szafy, lub inne ciężkie rzeczy trzeba pamiętać o ich zabezpieczeniu. W tym celu często służy nam transparentna, czarna lub niebieska folia stretch. Oprócz owinięcia np.: mebli folią, trzeba zamknąć drzwi. Umocować klucz, aby podczas transportu drzwiczki nie obijały się o siebie. Najprostszym sposobem na zamocowanie klucza jest doklejenie go w widocznym miejscu przy pomocy taśmy malarskiej. Jej klej łatwo odchodzi od drewna czy innego materiału. Folią stretch możemy zawinąć szafki kuchenne, półki, komody. Wystarczą 4 warstwy tego materiału, aby nasze meble były dobrze zabezpieczone. Streczem możemy także zawijać przybory kuchenne typu garnki, talerze, sztućce itp. Ok. Znamy już przeznaczenie folii stretch. Teraz zastanówmy się jakie cechy powinna ona zawierać, aby przeprowadzka była dla nas przyjemnością. Dokładny opis parametrów znajdziemy poniżej:

  • Cecha 1 - waga pojedynczej rolki — na rynku znajdziemy folię stretch w wadze 0,3 kg, 0,5 kg, 1,5 kg, 3 kg itd. Podczas wyprowadzki nie jest wskazane magazynowanie małych rolek. Nawet w najmniejszym mieszkaniu warto zabezpieczyć się w wyższą wagę pojedynczej folii.
  • Cecha 2 - szerokość folii — wyróżniamy tu rolki 10 cm, 20 cm, 30 cm, 40 cm, 50 cm. Podczas przeprowadzki warto skupić się na szerszych produktach. Dzięki nim obejmiemy większą powierzchnię pakowanej rzeczy. 
  • Cecha 3 - grubość rolki — najczęściej wybierana przez użytkowników jest folia o grubości 17, 20 i 23 µm. Dla przykładu używając folii 20 µm w stosunku do 23 µm, zaoszczędzimy 5% produktu.

Warto tu dodać, że wygodnym dodatkiem podczas używania szerokiej folii stretch jest dyspenser. Dzięki niemu nasze dłonie nie są narażone na otarcia lub skaleczenia. Dyspenser pozwala naciągać oraz doklejać folię.

Zawijanie i zabezpieczanie szkła podczas wyprowadzki

Dodatkowe zabezpieczenie kartonu folia stretch

Wydajna folia bąbelkowa. 

Kolejnym produktem niezbędnym podczas przeprowadzki jest folia bąbelkowa. Do pakowania mniejszych, domowych elementów posłuży nam węższa folia. Mowa jest tu o szerokości rolki 20 cm, 25 cm, 30 cm. Sprzątając talerze, segregując szklanki czy kubki pamiętajmy o tym, że folię łatwo się rozcina. W celu rozrywania pęcherzyków stosujmy nożyk z łamanym ostrzem. Kiedy owijamy kanapy, krzesła czy komputery, to wtedy użyjmy 50 cm, 70 cm, 120 cm folii pęcherzykowej. Szerokość rolki pozwoli nam na sprawne spakowanie nawet najbardziej wymagających rzeczy. Folia jest giętka i elastyczna. Dopasowuje się do przedmiotu. W prosty sposób zawiniemy nią niekształtny rower, klatkę dla królika itd. Stosując opisywany produkt musimy wiedzieć, że stanowi on barierę ochronną oraz amortyzuje podczas transportu.

Najlepsza taśma klejąca z klejem solvent.

Kiedy mamy już wszystko pochowane do kartonów, to czas na zabezpieczenie naszych rzeczy. Firma przeprowadzkowa, aby zaoszczędzić miejsce w busie, będzie piętrować opakowania. Trzeba koniecznie wzmocnić górę i dół pudełka. W tym celu szukamy odpowiedniej, mocnej i kleistej taśmy pakowej. Tu w tym miejscu zadajmy sobie ważne pytania: Którą najlepiej wybrać? Która taśma będzie najbardziej wydajna i wytrzyma ciężar do 50-100 kg? Niestety często sięgamy po najtańsze rozwiązania. Mianowicie taśmę na akrylu, która zawsze jest najsłabsza. Często także pojedyncza rolka ma tylko 45 metrów bieżących. Niestety to bardzo budżetowe rozwiązanie, które nie zaspokoi naszych potrzeb. Użycie takiej taśmy do owijania opakowań sprawia, że pudełka się rozpadają podczas przewozu. Słaby klej, jakim jest akryl, słabo klei się do tektury, papieru, folii. Poza tym chuda rolka taśmy wystarczy na zawinięcie paru sztuk małych pudełek. W związku z powyższym, nikt nie oczekuje strat tj.: potłuczonej porcelany, zniszczonych stołów itd. Dlatego warto wybrać przynajmniej taśmę kauczukową na kleju hot-melt. Po drugie trzeba sprawdzić grubość, a inaczej mówiąc długość, 1 rolki. Dla przykładu:

Przechodząc do meritum. Najmocniejszy klej, do zabezpieczenie w pudełku naszych osobistych rzeczy, to solvent. Jego właściwości i struktura sprawiają, że klapy górne od opakowania są szczelnie domknięte. Nie przedostanie się tam woda czy kurz. Po prostu dzięki odpowiedniej mieszance (na bazie naturalnej gumy, hydrokarbonu i naturalnego rozpuszczalnika, pigmentu, plastycydów i antyoxydów) taśmy w tej technologii mocno trzymają się tektury, folii bąbelkowej czy kątowników tekturowych. Podczas wyprowadzki zużyjemy sporo wyżej opisywanej taśmy, stąd podwójna uwaga dotycząca długość pojedynczej rolki. Zwracajmy uwagę na tę ważna kwestię i tym samym sprawdzajmy, jakie parametry wypisuje producent.  

Zawijanie kartonu taśmą z klejem solvent

Piętrowanie opakowań z użyciem kleistej taśmy

Etykiety samoprzylepne do oznaczenia opakowań do przeprowadzki.

Będąc na ostatniej prostej dotyczącej przeprowadzki, nie wolno nam zapomnieć o odpowiednich oznaczeniach pudeł. Z pomocą mogą nam przyjść białe lub kolorowe etykiety z klejem solvent. Najlepsze do tego celu będą naklejki na rolce w rozmiarze 100x150mm200x200 mm lub 300x300 mm. Nie zajmują dużo miejsca. Ze względu na ich wymiar są widoczne, gdy są naklejone na opakowanie. Podpisując etykietę samoklejącą flamastrem lub markerem, mamy pewność odnalezienie kartonów z ubraniami lub z narzędziami. Tym samym, już na samym początku, mamy wiedzę na temat tego, gdzie dany przedmiot powinien trafić. Do którym pokoju, jakiego schowka powinniśmy od razu zanosić nasze kartony z osobistymi przedmiotami codziennego użytku. 

Zbierzmy wszystko wokół siebie i zróbmy podsumowanie.

Często przeprowadzka z trójką dzieci i psem na początku może wydawać się ogromnym wyzwaniem. W innym wypadku przeniesienie biura z końca miasta do centrum stolicy też może być nie lada wyzwaniem. Receptą na owe bolączki staje się dobrze zaplanowana cała operacja. Super, logistycznie ułożona wyprowadzka małego mieszkania, to często parę godzin pakowania i parę godzin rozpakowywania. Przy tym współpracując z firma od przeprowadzek nie musimy często niczego sami pakować. Nie trzeba z dziećmi znosić pojedynczo pudeł z 10 piętra. Nie trzeba martwić się o transport. Jednak, gdy najdzie nas ochota na samoczynne pakowanie to ów wpis ułatwi nam zakupy. Czytając blog wiemy co wybrać, a czego unikać. Co jest najważniejsze, a co jest zbędne i niepotrzebne.    

Źródło

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej od Sklepy Paweł Pęczek. Usługa świadczona zgodnie z regulaminem newslettera.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl